ARCHIWUM WYDARZEŃ

RELACJA Z VIII ZJAZDU TNFS

15–16 maja 2015 odbył się w Gietrzwałdzie VIII Zjazd TNFS. Podczas tegorocznego Zjazdu Towarzystwa odbyła się sesja naukowa poświęcona systemowi wychowawczemu św. Jana Bosko z okazji 200-lecia urodzin tego świętego pedagoga.

Podczas VIII Zjazdu podjęto kilka ważnych decyzji:

  • Zebrani w Gietrzwałdzie członkowie Towarzystwa zdecydowali, że IX Zjazd TNFS odbędzie się w terminie 13–14 maja 2016 w Domu Rekolekcyjno–Formacyjnym przy ul. Dewajtis 3 w Warszawie.
  • Prezes poinformował zebranych, że zgodnie z upoważnieniem, jakiego udzielił mu VII Zjazd TNFS w Krakowie (2014), skierował on do członków TNFS, wykazujących minimalną aktywność, prośbę o potwierdzenie ich członkostwa w Towarzystwie. Ze względu na to, że spośród siedemdziesięciu osób, do których skierowano takie listy, trzydzieści wyraziło pragnienie dalszego udziału w TNFS, Prezes listownie poinformował pozostałe czterdzieści osób o wygaśnięciu ich członkostwa w naszym Towarzystwie Naukowym.
  • Prezes zachęcił członków Towarzystwa do deklarowania swojej przynależności do poszczególnych sekcji TNFS (wykaz na stronie w zakładce "struktura").
  • Członkowie Towarzystwa są proszeni o zapoznanie się z listą członków zawieszoną na stronie (zakładka "Członkowie") w celu dokonania ewentualnych korekt tytułów naukowych oraz innych błędów. Ze względu na duże zmiany personalne, listy członków zostały bowiem gruntownie zmienione. Uwagi na ten temat prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • Przypominamy, że wysokość rocznej składki członkowskiej wynosi 30 zł. Dane do przelewu można znaleźć w zakładce "Kontakt". Informacji na temat ewentualnych zaległości udziela skarbnik TNFS – ks. prof. Jan Niewęgłowski: e–mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
  • W imieniu wszystkich członków TNFS zebranych na dorocznym spotkaniu Prezes wyraża podziękowanie dr hab. Zdzisławie Kobylińskiej i prof. UWM dr hab. Markowi Mylnykowi z Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie za organizację VIII Zjazdu. Zdając sobie sprawę z ogromu pracy organizacyjnej związanej z organizacją tego typu przedsięwzięcia, jesteśmy wdzięczni za pogodny i życzliwy sposób realizacji tego trudnego zadania oraz za stworzenie na spotkaniu prawdziwie przyjacielskiej atmosfery.